Evde fitness için en iyi spor aletleri

Evde fitness için en iyi spor aletleri

Zayıflamak, form tutmak, kas yapmak amacı ile fitness programınızdaki hareketlerde spor aletleri kullanmaktır. Bunun için spor salonuna kayıt yapmak zorunda değilsiniz. Evde vücut geliştirmek, zayıflamak spor salonuna göre çok daha verimlidir. Evde fitness programı hazırlayarak, üstelik uygun spor aletleri satın alarak etkili sonuçlar almak mümkündür.

Spor salonuna kayıt yaptırmak zayıflamanın ilk adımı gibi görünebilir ancak salona düzenli gidip gidemeyeceğinizi göz önünde bulundurmalısınız. Evde spor aletleri alarak form tutmak çok daha verimli sonuçlar almanızı sağlar. Fitness yapmaya başlarken koşu bandı, bisiklet gibi hantal ve ileri düzey spor aletleri yerine dambıl seti ve bantlar gibi basit malzemeleri almanızı öneririz.

Fitness eğitmenlerimiz, farklı ağırlıklarda dambıl, yani bir dambıl seti almanın faydalı olacağını, kademeli olarak sporda ilerlemeyi sağlayacağını belirtiyor. Özellikle ilk kez spor yapacaksanız eğer dambıl seti ilk almanız gereken spor aletleri arasında olmalıdır. Eğitmenlerimizin evde fitness ile ilgili önerilerini sizler için derledik. Bu önerilerle daha bilinçli bir spor programı oluşturabilirsiniz.

Evde spor yaparak form tutabilirsiniz

İdeal kilonuzu korumak ya da zayıflamak için diyet yaparken aynı zamanda fitness egzersizleri yapmanız daha sağlıklı kilo vermenizi sağlar. Uzmanlarımız evde yapılabilecek egzersiz programları hazırlayarak danışanlarının bant, dambıl gibi temel spor aletleri ile form tutabilmelerine yardımcı oluyor.

Dambıl seti içerisinde temel ve ileri seviyelerde ağırlıklar bulunur. Bu ağırlıkları haftanın birkaç günü kaldırmak, tekrar etmek form tutmanızı destekler, dayanıklılığınızı artırır. Spor salonuna vakit ayıramayanlar için dambıl seti mükemmel bir alternatif sunuyor. Seviyenize göre dambıl kullanmanız vücudunuzu gün geçtikçe güçlendirir, kaslarınızı geliştirir.

Vücudunuzu sıkılaştırmak için ihtiyacınız olan şey direnç lastikleri

Dambıl kaldırmak kaslarınızı güçlendirirken direnç bantları ise benzer şekilde vücudunuzu sıkılaştırır. Kilo verirken sarkmaları önlemek amacıyla egzersiz yapılması gerekir. Fitness sıkılaşmanın en keyifli ve sağlıklı yollarından biridir. Direnç bandıyla tüm vücut çalıştırılabilir, kol, bacak, karın, bel, karın çevresi, omuzlar ve sırt güçlendirilir. Beslenmeyle desteklenen egzersizde ise yağ yakımı hızlanır.

Spor aletleri kullanımında bilinçli olmak önemlidir. Doğru ürünü yanlış kullanmak faydadan çok zarar verir. Direnç bandı, dambıl setleri, pilates malzemeleri vücut şekillendirmede etkilidir. Tabii ki düzenli fitness programı uygulanmalıdır. Disiplinsiz her diyet ve egzersiz başarısızlığa neden olur. Form tutarken bu konuda uzman eğitmenlerin desteğinden yararlanmak için online fitness programlarından yararlanabilirsiniz.

Olmazsa olmaz dambıl seti ile sayısız egzersiz

Dambıl seti sanıldığı gibi kısıtlı bir çalışma içeriğine sahip değildir. Dambıl seti, evde spor için almanızı önereceğimiz en temel ve faydalı spor aletidir. Hep aynı ağırlıkta dambıl kaldırmanız form tutmanızı zorlaştıracağından ayarlanabilir dambıl kullanmanız ideal olacaktır.

Fitness programınıza ekleyeceğiniz spor aletleri vücudunuzun her yerini çalıştırmanıza yardımcı olur, kaslarınızı geliştirir. Spor yaparken tek bir bölgeye yönelmek yerine genele hitap edecek bir egzersiz yapmanız etkiyi artırır. Dambıl seti ile vücudunuzdaki kasları harekete geçirebilir, farklı kas gruplarını çalıştırabilirsiniz. Fitness yaparken her bir hareketi setler halinde uygulayarak daha verimli sonuçlar alabilirsiniz.

Online Fitness Desteği ile Zaman ve Nakit Tasarrufu

Spor aletleri alarak evde fitness yapabilirsiniz, işin uzmanları olarak bunu kesinlikle öneriyoruz. Ancak daha önce spor geçmişiniz yoksa kilo vermek ya da kilonuzu korumak istiyorsanız dambıl seti, bisiklet, direnç bandı ve benzeri spor aletleri için bir eğitmenden destek almanız gerekiyor. Fitness Hocam uzmanları olarak evde egzersiz yapmak isteyenlere biz de özel bir program hazırlıyoruz. Bilinçsiz kullanılan dambıl seti, yerinizde saymanıza sebep olabilir, kaslarınızı incitebilir. Her harekette dambıl ağırlığını ayarlamalısınız. Online fitness hizmetlerimizle evde ya da spor salonunda etkili spor aletleri ile zayıflamak isteyen danışanlarımıza sonuç odaklı programlar hazırlıyoruz. Dambıl ile evde çalışmak isteyenlere bilhassa özel setler hazırlıyor, sadece dambıl seti kullanarak formda kalmanızı sağlıyoruz.

Evde form tutmaya kararlıysanız eğer, dambıl hatta doğrudan dambıl seti ve direnç bantlarıyla ilk adımı atmanızı öneriyoruz. Evde fitness programı uygulamaya hazır olduğunuzda ise "Fitness'a başlama rehberi" isimli blog yazımızı okuyabilirsiniz.

İçeriğimiz hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

Yine ücretsiz ve online olarak diyetisyenimizden diyet ve fitness programı hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

BEWELL SAĞLIKLI YAŞAM UYGULAMAMIZI İNDİRİN

Diğer Sağlıklı Yaşam Uygulamamız Bewell'i hemen indirin!

Ücretsiz İndir