Kalıcı kilo vermek için en iyi yöntemler

Kalıcı kilo vermek için en iyi yöntemler

Kilo vermek veya kilo almak vücudumuzun doğal bir döngüsüdür. Buna rağmen ülkemizdeki büyük problemlerden biri obezitedir. Kilo problemlerinin yoğun olduğu ülkemizde bu konuda aynı yoğunlukta bilgi kirliliği sorunu var. Kilo vermek isteyen kişilerin sağlığını tehdit eden işe yaramaz kilo verdiren çaylar, haplar, sağlıksız diyet listeleri, tamamen içi boş kilo verme yöntemleridir.

Diyet ve beslenme uzmanları, sağlıklı ve kalıcı kilo vermenin mümkün olduğunu, sürecin aslında düşünüldüğü gibi korkutucu ya da açlıkla sınanılan bir süreçten oluşmadığını belirtiyor. Kilo vermek için önce istek, karar lazım. Gerisi ise işin profesyonelleri sayesinde sağlıklı bir programla hallediliyor. Bugün sizler için kalıcı kilo vermeyi mercek altına aldık. Haydi başlayalım.

Kilo vermekle ilgili bilinçlenmelisiniz

Kilo vermek için farkındalık geliştirmek emin olun sizi zayıflatmaya götürecek en önemli unsur. Sürekli artan ve bedeninize yük haline gelen sağlıksız bir kiloyu ömür boyu kiloların artacağını bilerek taşımak istemezsiniz. Öncelikle sağlıklı bir kiloda olmalıyım düşüncesine sahip olmalı, bakış açınızı zenginleştirmeli ve kilo vermek için sağlıklı alternatifleriniz olduğunu bilmelisiniz.

Sürekli kilo almanızın nedenlerini sorgulayın

Sürekli kilo alan kişiler için kilo alma sebepleri önem taşır. Eğer sizler de bu durumu yaşıyorsanız ve artık bu duruma son verip kilo vermek için adım atmayı planlıyorsanız öncelikle kilo probleminin kaynağını çözün. Kilo vermenizi ya da kilo verme çabalarınızı engelleyen şeyler nelerdir? Yeme bozukluğu, duygusal açlık gibi sorunlar ne kadar uğraşırsanız uğraşın kilo vermenizi önler. Kilo alma ya da verememe nedenlerini öğrenmek bile kilo vermek için başarılı bir adım atmanıza yardımcı olur. Unutmayın ki çözüm için önce sorunu görmek, kabul etmek gerekli.

Sürdürülebilir beslenme programına sahip olun

Kilo vermek, sağlıklı ve zinde olmak, size özel hazırlanmış beslenme programlarıyla gerçekleşir. Beslenme ve diyet uzmanları kilo vermek isteyenlere hemen gerekli değerlerine baktıktan sonra kişiye özel diyet listesi hazırlıyor. Her bireyin bünyesi farklı olduğundan diyet programları farklılık gösterir. Bu nedenle bilinçsizce yapılan diyetlerle sağlığı riske atmak ya da sonuç alınamadığı için moralleri bozmak yerine işin uzmanıyla görüşmek daha ideal. Kilo vermek için online diyetisyen desteği alabilir, süreci keyifli hale getirebilirsiniz.

Kilo vermek amacıyla uzman desteği almanın en güzel yönü uzun vadede sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmaktır, çünkü diyet bittikten sonra tekrar kilo almanın sebebi yanlış beslenmedir. Doğru ya da faydalı sandığınız birçok şeyin aslında ne kadar gereksiz olduğunu, size gereksiz kilo yüklemesi yaptığını bu süreçte daha iyi anlayabilirsiniz. Online diyetisyen desteği sizi ideal kilonuza kavuştururken diğer yandan size adeta yaşam rehberliği yaparak beslenme konusunda bilinçlenmenizi sağlar. Diyet ve kilo vermek ile ilgili bu kadar bilgi kirliliğinin olduğu bir dönemde beslenme farkındalığı kazanmak sizin için kişisel bir kazanım olacaktır.

Kilo verirken hareketli olmaya dikkat edin

Kilo vermek istiyorsunuz ama sadece beslenmeye dikkat ediyorsanız süreci eksiz yönettiğinizi söylemek isteriz. Zayıflarken bir yandan da sıkılaşmak, kaslarınızı geliştirmek ve fiziksel zindelik kazanmak için egzersizlere de ihtiyacınız var. Kalıcı kilo vermek, ideal kilonuzu korumak için egzersizleri hayatınıza yaymanızı öneririz. Özellikle kilo verme döneminizde evde yapabileceğiniz egzersizlerle süreci destekleyebilirsiniz. Sadece bir dönem egzersiz yapıp ideal kiloya düştükten sonra bırakmanız verdiğiniz kiloları almanıza sebep olur. Sürdürebileceğiniz bir egzersizle fiziksel dayanıklılığınızı artırabilir, kilonuzu ise koruyabilirsiniz.

Fitness Hocam ile En Etkili Zayıflama Yöntemleri

Kilo vermek için çok uzaklaşmanıza gerek yok. Evinizde yapabileceğiniz fitness programı, evinizden ulaşabileceğiniz online diyetisyen kadrosuyla kilo vermek çok eğlenceli ve sağlıklı! Fitness Hocam bilgilendirici blog yazılarıyla bilinçlendirmeye devam ediyor. "En Etkili Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?" başlıklı blog yazımızı okuyarak bu konuda aydınlanabilir, ihtiyaç duyduğunuz motivasyonu kazanabilirsiniz.

Kaliteli, kalıcı, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmak, ideal kilonuza ulaşmak ve bu kiloyu koruyabilmek için sizler de Fitness Hocam ekibiyle tanışabilirsiniz. İçeriğimiz hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

Yine ücretsiz ve online olarak diyetisyenimizden diyet ve fitness programı hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

Yorum yapın.

Ön kayıt listesine bugün katılın.

Ön kayıt listesine şimdi kaydolun ve %50 indirimle kayıt olma şansını elde edin.

Bizi Arayabilirsiniz

Uzmanlarımız hafta içi saat 09.30 - 18.30 saatlerinde tüm soruların için telefonun diğer ucunda olacaklar.