Dambıl seti ile evde forma girebilir miyim?

Dambıl seti ile evde forma girebilir miyim?

Vücut şekillendirmek isteyen herkesin bildiği ve en az bir kez tecrübesi olduğu dambıl seti ile forma girebilirsiniz, evet! Dambıl seti ile başlangıç aşamasından ileri seviyelere kadar kademeli ve kontrollü şekilde ilerlemek mümkündür. Dambıl seti almak şüphesiz spor salonuna üye olmaktan daha avantajlıdır.

Gerekli dambıl seti ile temel seviyeyi aşıp orta seviyeye ulaşmanızda ağırlıkların çok etkili olacağından ve sizi spor salonuna gidip gelme zahmetinden, vakit ve nakit kaybından kurtaracağına emin olabilirsiniz. Bunun için ilk defa dambıl alacaksanız eğer ve spor geçmişiniz yoksa en düşük seviyeli ağırlıklardan almakla işe başlayabilirsiniz. Belli bir süre sonunda kaslarınız artık ağırlık çalışmaya alıştığında, bu defa kaslarınızı zorlamalı ve dambıl ağırlığını arttırmalısınız. Alternatif olarak dambıl seti almayı düşünebilirsiniz. Böylece egzersiz tipine ve seviyenize göre dambıl setinin ağırlığını ayarlama şansınız olur.

İlk başlarda her gün akabinde ise haftanın birkaç günü dambıl seti ile çalışarak vücudunuzu harekete alıştırabilir ve kesinlikle kaslarınızdaki gelişimi fark edebilirsiniz. Kas geliştirmede en etkili yöntemlerden kabul edilen dambıl, onlarca farklı egzersiz yöntemiyle bedeninizi kontrol etmenize izin verir. Bu süreçte kararlı olmalı, disiplini elden bırakmamalısınız. Temel seviyeyi aştıktan sonra ise daha bilinçli hale gelmek, işin püf noktalarını öğrenmek ve ilerleyebilmek için fitness eğitmenlerinin desteğini almayı düşünebilirsiniz.

Dambıl ile form tutabilirsiniz!

Dambıl, temel ve orta seviye egzersiz programı oluşturmada oldukça başarılı bir egzersiz aletidir. Fitness eğitmenleri, genellikle başlangıç aşamasında evde yapılabilecek kas geliştirme yöntemlerinden biri olarak dambıl seti almayı önerir. Dambıl kaldırıp indirerek birkaç haftanın sonunda kaslarınızdaki değişimi görebilirsiniz.

İlk anlarda kaslarınız dambıl kaldırmaya alışmadığı için zorlanabilir, kas ağrısı çekebilirsiniz ancak bunların normal olduğunu ve devam ettikçe ortadan kalkacağını aksine kendinizi daha iyi hissedeceğinizi bilmelisiniz. Fitness programına başlarken de benzer süreçler yaşanır, kısa süre sonra beden hareketli yaşama uyum sağlar.

Doğru dambıl seti seçmeye dikkat edin

Doğru dambıl diye bir şey var çünkü zaman geçtikçe egzersiz programınızın daha zor ve yoğun hale gelmesi önemlidir. Gelişme kaydetmenizde dambıl seti büyük önem taşır. Sürekli birkaç kiloluk hafif ağırlıklarla fitness hareketleri yapamazsınız. Fitness en alt basamaktan en üst basamağa kadar çıkılan bir çeşit yolculuktur. Dambıl seti alırken düşük, orta, yüksek ağırlıklara sahip bir set alın ya da ağırlığı ayarlanabilen bir dambıl tercih edin. Böylece ilk günle son gün arasında kilolarca dambıl farkı ortaya çıkabilir.

Pilates, fitness, boks ve diğer tüm egzersiz disiplinleri için kullanılabilecek onlarca farklı dambıl seti var. Set alacaksanız eğer fitness programınıza uygun, sizi ileri seviyeye taşıyacak bir set seçmeye özen gösterin. Zira sınırlı ekipmanla kas gelişiminizi tamamlayamaz, yerinizde saymaya başlarsınız. Fitness programının her ay gelişime göre değişmesi gerektiğini bilmeli, sizi zorlayacak dambıl seti ağırlıklarıyla programınızdaki hareketleri 10 - 12 tekrarla birkaç set olmak üzere yapabilmeniz gerektiğini unutmayın. Sizi zorlamayan dambıl seti ile ne kadar çok set yaparsanız yapın kas gelişimini ilerletemezsiniz. Birçok kişinin evde kas geliştirirken yaptığı hata budur. Fitness eğitmenleri olarak danışanlarımıza sürekli değişen, gelişen programlar hazırlamamızın amacı emin adımlarla hedefe doğru ilerlemektir.

İlerleyebilmek için fitness hocası desteği alın

Fitness eğitmenlerine göre her egzersiz programında ilerleyebilmenin, en iyi seviyeye gelmenin yolu profesyonel bir fitness eğitmeni desteğinden geçiyor. Bu doğru bir yaklaşımdır çünkü sadece bir seviyeye kadar kendi başınıza ilerleyebilirsiniz. Sonrasında ilerlemeniz durur, kas gelişiminiz yavaşlar dahası kaslarınız zayıflayabilir. Profesyonel fitness eğitmenleri, dambıl programınızı üst seviyeye taşır. Fitness desteği almak için spor salonuna kayıt yaptırmak zorunda değilsiniz. Online fitness eğitmenlerimizin ekonomik hizmetlerinden yararlanarak evde kendi dambıl seti ve ekipmanlarınızla sporunuza devam edebilirsiniz. Daha profesyonel bir ortamda çalışmak istemeniz halinde ise salona kayıt yaptırıp, online fitness eğitmeninizin desteğini spor salonu içerisinde alabilirsiniz. Her iki ihtimalde de sonuç dambıl seti ile ilerlemede yardım almanız gerektiği yönünde.

Dambıl çalışmanızı beslenmeyle destekleyin

Evde dambıl seti ile her gün ya da belli günlerde dambıl kaldırmanız kaslarınızı güçlendirir. Peki, sadece dambıl seti yardımıyla kalıcı, güçlü kaslara sahip olabileceğinizi düşünüyor musunuz? Profesyonel görüşümüz böyle bir şeyin kalıcılık sağlamayacağı yönünde. Eğer etkili, kalıcı bir sonuç almak dahası bedeninizi keşfedip geldiğiniz noktada görüntünüzü korumak isterseniz eğer fitness desteğiyle birlikte beslenmeye de özen göstermenizdir.

Sağlıklı, dengeli, düzenli beslenme tüm fitness çalışmalarında odak noktasıdır. Kaslarınızı spor aletleriyle şekillendirebilirsiniz ancak içten de bir desteğe ihtiyacınız olduğunu, bunu da beslenmeyle sağlayabileceğinizi unutmayın. Vücudunuzun vitaminlere, minerallere, sağlıklı yağlara ihtiyacı var. Fitness eğitmenlerimiz danışanlarına mutlaka beslenme desteği sunuyor, onlara "sağlıklı beslenme alışkanlığı" kazandırmada etkili adımlar atıyor.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak size ömürlük bir yaşam kalitesi sunar, spor yaşamınızı şekillendirmenize yardımcı olur. Size 10 günde ideal vücut gibi ütopik vaatlerde bulunan, beslenmeyi zayıf tutan, sağlığınızı riske atan merkez ve kişilerden bu anlamda uzak durmanız çok önemlidir.

Fitness Hocam ile Emin Ellerdesiniz

Fitness Hocam ekibi, evde dambıl kullanarak vücudunu şekillendirmek, form tutmak, daha sağlıklı ve fit olmak isteyen kişilere sanal fitness ve beslenme desteği sağlayarak tüm sürecin kontrollü ilerlemesine yardımcı oluyor. Dambıl seti almak iyi bir başlangıç sağlar ancak devamında disiplin, bilinç, beslenme alışkanlığı ve profesyonel destek olmalı. Gayet uygun fiyat listesiyle kişiye özel programlar hazırlayan Fitness Hocam, nerede olursanız olun desteğiyle her an yanınızda.

İçeriğimiz hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

Uzmanlarımızdan diyet ve fitness programı hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

Yorum yapın.

Ön kayıt listesine bugün katılın.

Ön kayıt listesine şimdi kaydolun ve %50 indirimle kayıt olma şansını elde edin.

Bizi Arayabilirsiniz

Uzmanlarımız hafta içi saat 09.30 - 18.30 saatlerinde tüm soruların için telefonun diğer ucunda olacaklar.