Aristo Diyeti Nedir?

Aristo Diyeti Nedir?

Aristo diyeti, temelinde Vejeteryana olan filozof Aristo'nun ismini taşıyan diyet modelidir.Çiğ sebze ve meyve tüketimine ağırlık verilen Aristo diyeti, son zamanların en çok merak edilen diyet çeşitlerinden biridir. Sağlıklı beslenmeyi hedef alan bu diyet kezoterapik diyet grubunu kapsar ve kısa zamanda zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

ARİSTO DİYETİ HIZLI KİLO VERMEK İSTEYENLER İÇİN SAĞLIKLI BİR YÖNTEM Mİ ?

Diyetin, bilinen tek bir katı kuralı vardır. O tek katı kuralı, glutenli gıdaları asla yememek olan Aristo diyetinin; önemli de bir yönü vardır. Aristo diyetinin en önemli artısı, verilen kiloları tekrar almamayı hedeflemesidir. Aristo diyeti, düzenli uygulandığında; pek çok kişide önemli sonuçlar meydana getirdiği gözlenmiştir.

ARİSTO DİYETİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KURALLAR VE YASAKLAR

Bilindiği üzere, mevsim sebzelerini çiğ bir şekilde tüketmek gereklidir. Aristo diyeti de, bu türden sebze tüketimine ağırlık verir. Ispanak, semizotu, karalahana, kereviz, şalgam yaprağı, Çin lahanası, börülce ve de yeşil sebzeler beslenme listelerinden eksik edilmemesi gereken yiyeceklerdir. Aynı zamanda bu sebzeler düşük glisemik indekse sahip olduğu için uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır.

Peki meyveler ? Meyveler de Aristo diyeti için çok önemlidir. Yine önceliğimiz fruktoz içeriği düşük olan kan şekerimizi etkilemeyecek olan meyvelerden yana olmalı. Bunlar da şeftali, çilek, yeşil elma, erik, kiraz olarak karşımıza çıkıyor.

Üç hafta boyunca, sebze ve meyve yiyerek; beyindeki epifiz bezi temizlenir ve hormonların yeniden düzene girmesi ve aktif olması sağlanır.Meyvelere dikkat etmemiz gerekmektedir. Fruktoz değerleri az olan ve de kan şekerini ciddi derecede etkilemeyecek olan meyvelerin tercih edilmesi, diyette oldukça önemlidir.

Aristo diyetinde en önemli nokta tamamen glutensiz beslenmedir. Glutenli olan gıdalar, yenilmemesi gereken yiyeceklerdir. Bu şekilde antikor sayılarınız düşecek, metabolizma ve hormonlarınız düzene girecektir. Diyetin en ciddi kuralı budur. Ekmekler, beyaz un, çeşitli hamur işleri, tam buğday unu, çavdar ekmeği, bulgur, yulaf ve yulaflı bisküviler tüketilmez. Tüm bu özellikte yapılmış kek, börek, poğaça veya paketli ürünler de tüketilmemelidir.

Hayvansal kaynaklı süt, yoğurt gibi besinler minimum düzeyde tutulmalıdır.

Her öğün çiğ sebze ve meyvenin yanında ızgara veya haşlama tavuk- balık- et- yumurta tüketebilirsiniz.

Bitkisel karışımlarda diyetimizi destekliyor. Özellikle ikindi ve akşam saatleri rezene, anason yeşil çay, papatya, sarı kartaron sindiriminize yardımcı olarak metabolizmanızı hızlandıracaktır.

Eğer sağlıksız bir beslenme düzeniniz olduğunu düşünüyorsanız ve diyet yapmaya karar verdiyseniz bir uzmana danışmayı unutmayın. Kendi başınıza yapacağınız diyetler sağlık problemlerine neden olabilir.

BEWELL SAĞLIKLI YAŞAM UYGULAMAMIZI İNDİRİN

Diğer Sağlıklı Yaşam Uygulamamız Bewell'i hemen indirin!

Ücretsiz İndir